деца

5

юли

Партньорът ми не иска да имаме деца- какво да направя

В тази статия ще научите как можете да се справите с тази тази деликатна стиуация

Когато любовната връзка започне, фазата на влюбването е една от най-красивите; когато обаче отмине и нещата се подредят, идва време за трудни решения и предизвикателствата не закъсняват.

Така откриваме двойки, които имат конфликти, когато единият от съпрузите не иска да има деца, а другият иска. Какво да направите в този сценарий?

В наши дни решението да станете родители обикновено е по-сложно и забавено, отколкото преди няколко десетилетия.

Включването на жените в света на труда, икономическата нестабилност и търсенето на напредък на академично или бизнес ниво могат да забавят или попречат на всеки опит за създаване на семейство.

По същия начин има и много хора, които, независимо от горното, не смятат, че е съдбата им да станат баща или майка на някого, защото имат други приоритети.

Проблемът възниква тогава, когато единият партньор мечтае да има деца, а другият на свой ред смята, че не е готов

Защо партньорът ми не иска да има деца?

Има много причини, поради които човек не иска да има деца. Някои от тях могат да бъдат например:

Вземането на решение да имате деца е трансцедентален въпрос, който напълно ще промени живота на двама ви. Ето защо е много важно да оцените всички опции.

Какво мога да направя, ако партньорът ми не иска деца?

Когато връзката започне, не мислите за тези проблеми. Въпреки това, ако попаднете в тази ситуация, не отлагайте повече. Следвайте тези препоръки:

  • Обърнете внимание на проблема: ако е важно за вас, отлагането на този разговор няма да помогне. Търсете най-доброто време.
  • Знайте какво искате и го дръжте ясно: ако вече знаете какво искате в живота си и това е да имате деца, не се страхувайте да изразите своята гледна точка или да се колебаете да го направите. Не бива да отстъпвате само за да угодите на партньора си.
  • Не чакайте партньорът ви да промени решението си, защото това само ще задълбочи проблема. Вероятно, ако вашият партньор вече е взел твърдо решение, от вас ще зависи да предприемете по-нататъшни стъпки.
  • Погледнете към бъдещето си: запитайте се откровено дали искате да живеете живот без деца или с тях.
  • Говорете с вашия кръг: мрежата за подкрепа от семейството и приятелите е важна. Те могат да ви помогнат да се вслушате в себе си и да вземете решение по-уверено.
  • Не вземайте решение под напрежение: не вземайте решение, защото искате да угодите на партньора си. Помислете спокойно за стъпките, които ще предприемете и какво предполагат.
  • Тези препоръки ще ви бъдат от голяма полза. Понякога обаче те не са достатъчни. Вероятно вече сте опитали всичко това и не знаете какво решение да вземете или как да се изправите пред реалността.

Да имате деца е взаимно решение

Да имаш деца е решение, което трябва да се вземе твърдо и това не става за една нощ. Тоест не очаквайте партньорът ви един ден да се събуди и да ви каже, че изведнъж той/тя има бащински или майчински инстинкт.

Също така си струва да се анализира дали другият изпитва само страх пред несигурността да приеме бащинство или майчинство, но не и пълно отхвърляне на самата идея. В случай, че изпитвате само страх от неизвестното, това може да се поправи с психологическа подкрепа и обучение за преодоляване на страховете.

Във всеки случай това трябва да е решение, с което и двамата сте съгласни. Помислете за това спокойно, говорете честно и вижте дали можете да стигнете до средно положение. Ще бъде трудно, но не е невъзможно.

Източници: https://steptohealth.com/

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Related

Posts