6
Какво е микроцимент и за какво може да се използва?
Микроцимент- нова и иновативна технология
Новите постижения в сферата на строителството никога не престават да ни изненадват, тъй като се появяват нови продукти, които улесняват задачите по обновяване и декорация. По този повод ще говорим за това какво е микроцимент и за какво се използва.
Първо, ще прегледаме от какво се състои този материал, предимствата му и къде и за какво може да се използва. Можем да ви уверим, че е много лесно да се справите, така че можете да изпълнявате задачи сами, без да наемате професионалист.
Какво е микроцимент?
Както подсказва името му, това е материал, който се състои от цимент, смоли, добавки и някои минерални пигменти, които осигуряват различни цветове. Различните нюанси са голямо предимство, защото ни дава възможност да изберем тон, който да се адаптира и съчетава с останалите елементи.
Това също е материал, който може да се нанася върху хоризонтални и вертикални повърхности без никакви проблеми. Подовете, стените и мебелите могат да бъдат покрити с микроцимент и да се постигне модерно, елегантно и много добро покритие.
От друга страна, може да се използва върху повърхности, които са както на закрито, така и на открито. По принцип за първите се предпочита фино покритие, докато за второто средно или плътно.
Какви са предимствата на микроцимента?
Този иновативен метод за покриване на различни повърхности има много предимства. Той е силно устойчив на температурни колебания, драскотини и удари.
Второ, ще споменем въпроса за цената. Той е сравнително евтин, тъй като може да се нанесе върху материала, който вече имаме като основа (порцелан, плочки, керамика, боя). Не е необходимо да премахвате това, което вече е там и това е страхотно спестяване.
На трето място, микроциментът предлага максимална адхезия. В този смисъл е възможно да се нанесе върху мраморна маса или върху плочки за баня без проблем.
Микроциментът изисква много малко поддръжка. Не се препоръчва използването на много абразивни продукти за почистването му, а просто топла вода и неутрален сапун. Тук бихме добавили, че няма разширителни фуги, което избягва натрупването на мръсотия.
Предлага се в различни цветове и е много лесен за нанасяне. Ще трябва да следвате инструкциите за употреба и да имате поне 4 или 5 дни, тъй като това изисква различни процеси с времето за сушене.
Микроцимент- приложения
Както бе споменато в началото, този материал се използва главно за покриване на различни повърхности. Това могат да бъдат стени, подове и различни мебели, като плотове или маси. По-долу ще опишем подробно най-често срещаните употреби, дадени му.
1. Мебели
Микроциментът е идеален за покриване на мебели вътре и извън дома. Като предлагате широка гама от облицовки, можете да играете с селски или елегантни стилове.
В случай на външно обзавеждане е обичайно да видите пейки и градински маси, покрити с микроцимент. Не забравяйте, че се предлага в различни цветове, така че със сигурност ще има сянка, която да подхожда на вашата градина. Той е много устойчив на климатични фактори, което го прави предпочитан сред тези, които планират да обновят външните си мебели.
Използва се и за покриване на вани и плотове за баня и кухня. Той е ултра устойчив на влага.
2. Подове и стени
Този материал е идеален за покриване на подове и стени, поради ниската си цена. Много е лесен за нанасяне и внася модерен щрих в различни среди. При подовете върху тях се поставя специална пластмасова мрежа, за да се добави повече устойчивост.
3. Бани
Микроциментът се използва все по-често в баните, защото е устойчив на влага и се почиства много лесно. Независимо дали става дума за стена, под, вана или плот, този материал е толкова гъвкав и може да се използва по много възможни начини.
4. Стълби
Покриването на стълбище с микроцимент ще ви даде отлични резултати. Изглежда страхотно, ако го комбинирате с дърво и желязо, два отличителни елемента в конструкцията.
5. Плувни басейни
Покриването на зоната около басейна с микроцимент е много мъдра идея. Това е така, защото е неплъзгащ се, декоративен и устойчив на UV лъчи.времето за сушене.
Източници: https://steptohealth.com/https://pixabay.com/