съпруга си

30

авг.

3 неща, които никога не трябва да казвате на съпруга си

Какво казват брачните консултанти?

Бракът е ангажимент за цял живот и като всяка връзка има своите възходи и падения. Вероятно има определени неща, по които вие и вашият съпруг не сте съгласни, или теми, които просто ви дразнят. Но освен специфичните теми, които винаги стават повод за скандал, брачните консултанти казват, че има някои неща, които никога не трябва да казвате на съпруга си, дори ако отразяват това, което наистина чувствате. В повечето случаи ще откриете, че има по-добри начини да формулирате какво имате предвид, за да ви помогне да се ориентирате в трудна ситуация. Прочетете, за да разберете какви фрази и въпроси трябва да избягвате.

Може би трябва да се разведете със съпруга си

„Какво е предиктор за развод? Говорейки за развод! В разгара на спора, заплахата за напускане на връзката е манипулативна и нараняваща“, казва д-р Каролайн Мадън, автор и лицензиран брачен и семеен терапевт, пред Best Life. „Първите няколко пъти, когато правите това в спор, получавате резултата, който искате – всявате страх в сърцето на партньора си, че тя или той ще бъде изоставен.“

След това обаче вашият съпруг вероятно ще започне да се чуди какъв би бил животът без връзка – и без вас. Вашият съпруг „започва да инвестира по-малко, да се грижи по-малко и да се отказва от връзката“, казва Мадън. „Това не се прави, защото тя или той не те обича; това е просто самосъхранение.“

Колийн Уенър, LMHC, MCAP, LPC, основател и клиничен директор на New Heights Counseling & Consulting, LLC, добавя, че като казвате „развод“, вие отнемате надежда от връзката си. „Без надежда сте съобщили, че връзката ви не си струва да работите за запазването и“, отбелязва тя.

„Не забравяйте, че сте се оженили за съпруга си за добро или лошо“, добавя Уенър. „Съпругът ви е поел ангажимент към вас и трябва да го уважавате. Не използвайте заплахи, за да манипулирате съпруга си, за да получите това, което искате. Вместо това опитайте да използвате съпричастност и разбиране.“

Не използвайте изрази като „винаги”и „никога”

Използването на абсолютни изрази като „винаги“ и „никога“ може да бъде изолиращо за съпруга ви, поради което трябва да избягвате да ги използвате, когато се опитвате да изразите мнението си.

„Този ​​тип твърдение е обидно, защото предполага, че съпругът ви е некомпетентен“, обяснява Уенър. „Казвате, че знаете по-добре от съпруга си и ако той или тя не е съгласен с вас, значи той или тя трябва да е глупав или със слаба воля.“

Тези обвинения също често са неверни и „затварят комуникацията“, обяснява Талал Алсалим, PsyD, лицензиран брачен и семеен терапевт. „Когато двойките говорят в абсолютни думи, те в крайна сметка спорят за преувеличението, вместо да стигнат до дъното на проблема, с който имат проблеми“, казва той.

Charese L. Josie, лицензиран клиничен социален работник и собственик и основател на CJ Counseling and Consulting Services, добавя, че това също оставя малко място за преговори или състрадание.

Джоузи предлага да формулирате притесненията си по различен начин. „Чудесно начало за това е да използвате изявления „Аз“, последвани от чувствителна дума като „Чувствам се претоварен и бих могъл да използвам вашата помощ с (вмъкнете конкретна заявка за действие)“, съветва тя.

„Разочароваш ме”

Във всички аспекти на живота е обичайно да изпитвате срам, когато вярвате, че сте разочаровали някого. Същото може да се каже и за брака, където се предполага, че връзката трябва да е балансирана.

„Всеки брак може да има разочарования, вариращи от това, че той не помага в къщата до това, че тя е твърде уморена, за да прави секс, и всичко между тях“, казва Лора Амадор, сертифициран треньор по връзки, пред Best Life. „Много от нас смятат, че начинът за справяне с тези проблеми е чрез вербализиране на това как ни карат да се чувстваме и какво трябва да направи половинката ни, за да го поправи. Проблемът с този подход е, че често създава обратен ефект.“

Според Амадор, трябва да изразявате тревогите си, ако нуждите ви не са удовлетворени, но има уважителни „некритични“ начини за предаване на тези чувства. „Ако някой очаква най-доброто от нас, ние естествено искаме да оправдаем това очакване“, казва тя. „Използвайки това, можем да вдъхновим желаните резултати, като оценяваме това, което правят правилно и насърчаваме това, което бихме искали да видим във връзката.“

Прочетете още: 20 признака за силна връзка, 5 знака, че ти си единствената за него, Как да побеждавате интелигентно в спор с мъж

Източници: https://bestlifeonline.com/https://pixabay.com/

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

Related

Posts